MUTFAK

Mutfağa yeni bir soluk getiren lezzetler peşinde koşan Frankie, coğrafi olarak işaretlenmiş ürünlerle, sürdürülebilir bir mutfak anlayışını benimsiyor. Tedarik zincirini olabildiğince kısaltarak, yerel lezzetleri global ve modern dokunuşlarla yorumluyor. Daima mevsiminin ürünlerini tercih ettiği için de menüsü yeni ve değişken!

COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜN NEDİR?

Coğrafi işaret, ünü ve bazı özellikleriyle, belirli bir bölgeyle özdeşleşmiş bir ürünü gösterir. Bu orijinal ürünlerin tescilini Türk Patent Enstitüsü verir.

Frankie ailesi olarak, onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış bu topraklardan bizlere kalan yerel mirasımıza sahip çıkıyoruz. Coğrafi işaretli ürünlerin yok olmamaları, bozulmamaları ve oldukları gibi korunmaları için kayıt altına alınmalarını destekliyoruz. Bu nedenle onları mutfak ve barımıza taşıyor, böylelikle yerel üreticilerimize destek oluyoruz. Yani Ezine peynirinden, Diyarbakır karpuzuna pek çok lezzetimizi yerinde koruyoruz.

Coğrafi işaretli ürünleri destekleyerek üreticilerimize haksız rekabete karşı korurken, misafirlerimize gerçek ve bozulmamış lezzetleri tatmaları konusunda bir farkındalık sağlıyoruz. Bu ürünleri onlar aracılığıyla tüm Dünya ile buluşturuyoruz.

Bu topraklarda yetişen ürünlerin coğrafi işaretine sahip çıkmaktan ve bu konunun önderliğini yapıyor olmaktan gurur duyuyoruz. Coğrafi işaretli ürünlerimizin yeni nesillere aktarılması, hak ettiği yeri elde etmesi için çalışmalarımız devam edecek.

Ürün tedariği ve bilgilendirmesinde bize destek olan Metro Gross Market ailesine teşekkürü borç biliriz.

MUTFAK DENEYİMİ

FRANKİE İLE GERÇEK BİR GASTRONOMİ YOLCULUĞUNA VAR MISINIZ?

Frankie mutfak deneyiminin bir diğer ayrılmaz parçası incelikli sunumları… Servis ekibimiz seçtiğiniz yemeğe en iyi eşlik edecek şarabı bulmanıza ve finali hangi tatlıyla yapacağınıza karar vermeniz için size rehberlik etmeye hazır. Yemeğin son dakikalarında başlayan sahne performanslarıyla lezzet yerini müziğe ve mevsiminde kullanılmaya özen gösterilen ürünlerle hazırlanan kokteyllere bırakıyor.

“Mutfak, hazzın yoktan var edildiği yerdir.”

ÖZGÜR ALTUNKAYA

Yemeği ciddiye almayan insanlara tahammül edemiyorum.

OSCAR WILDE

Önce yemek yiyoruz, kalan her şey arkasından geliyor.

M.F.K. FISHER

Yemeğe aşık insanlar her zaman en iyilerdir.

JULIA CHILD

Zaafiyetlerim, sırası ile yemek ve erkekler olmuştur.

DOLLY PARTON

X